Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Szafki nocne

Szafki nocne to pozornie proste meble, które jednak z racji swojej funkcji bardzo trudno jest zaprojektować właściwie. Muszą one przecież zapewniać odpowiednią ilość przestrzeni, ale jednocześnie nie mogą być przesadnie rozbudowane, ponieważ w sypialniach najczęściej nie ma zbyt wiele miejsca, a poza tym nie mają one stanowić krzykliwej dekoracji, ale funkcjonalne uzupełnienie aranżacji. Nowoczesne, stylowe, industrialne szafki stworzone z połączenia drewna i metalu to idealne rozwiązanie. W naszej ofercie dostępne z szufladami i półkami.

Małe może być piękne

Szafki nocne, a także nocne stoliki, ponieważ tutaj podział jest dość subiektywny, z konieczności są meblami niewielkimi. Tym większym problemem jest zaprojektowanie ich w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią ilość miejsca. W Hügle wierzymy, że często im mniej skomplikowany projekt, tym lepiej, dlatego w wielu przypadkach szafki nocne prezentujemy w wersjach znacznie mniej rozbudowanych niż inni producenci. Ograniczamy ich pojemność celowo – aby uniknąć stawiania bezkształtnej bryły obok łóżka, ale by jednocześnie zagwarantować użytkownikom dostępność użytecznej przestrzeni na blacie, w szufladzie lub – w niektórych przypadkach – w niewielkiej szafce.


Zaprojektowanie niewielkich mebli jest zadaniem trudnym również ze względu na estetykę – mając ograniczoną ilość miejsca, nie wszystkie koncepcje artystyczne da się wdrożyć, bez tworzenia tandetnych i kiczowatych wzorów. Szafki nocne najczęściej bazują na prostych, geometrycznych kształtach podstawowych brył oraz konstrukcjach stalowych o nieskomplikowanej formie. Meble Hügle nie są jednak przy tym sztampowe ani powtarzalne: to konstrukcje, które zawsze mają unikalny charakter i niepowtarzalny urok.

Estetyka ciepłej sypialni

Dominującym imperatywem dla projektantów sypialni jest uczynienie tych pomieszczeń maksymalnie intymnymi, bezpiecznymi i przytulnymi. Te same zasady zastosowane do projektowania szafek nocnych poważnie ograniczają wybór materiałów, z jakich można korzystać. Prostota stalowej konstrukcji szafek Hügle znakomicie współgra z ciepłym w dotyku i uznawanym za bardzo przyjazny materiał drewnem naturalnym kilku gatunków drzew znanych z trwałości i odporności na uszkodzenia.


Również w celu zapewnienia przyjemnej, intymnej atmosfery, szafki nocne powstające w naszej manufakturze są projektowane z dużą skromnością. Ich projekty są technicznie doskonałe, ale nie narzucają swojego charakteru całej aranżacji. To meble, które osiągnęły mistrzostwo na drugim planie: zdecydowanie wszak nie są najważniejszymi elementami wyposażenia sypialni (a wielu projektantów w ogóle je bagatelizuje!), ale kiedy już się pojawią, są praktycznie nie do zastąpienia.

Rozważna wielofunkcyjność

Przeznaczenie szafek nocnych nigdy nie zostało precyzyjnie opisane. Po części wynika to ze wspomnianej już intymności – każdy sypialnię wykorzystuje w nieco inny sposób i szafka nocna musi stać się integralną częścią sposobu spędzania wolnego czasu. Można na niej ustawić szklankę z wodą, bukiet kwiatów, telefon, komputer, dobrą książkę albo nawet pilot od telewizora, a w każdym przypadku najważniejsza będzie wygoda i ergonomia. Szafki nocne naszej marki są projektowane w taki sposób, aby każdy użytkownik odkrył te ich cechy, które są mu najbardziej potrzebne. Może to być pewna mobilność mebla, może to być jego stabilność, wygoda, mogą być specyficzne wymiary lub wrażenia estetyczne. W szafkach i stolikach nocnych każdy docenia inne cechy, natomiast nasi projektanci dokonali niemożliwego i połączyli je w ramach jednego projektu.


Tak duża dowolność w zastosowaniu szafek nocnych jest charakterystyczna dla skandynawskiego stylu wnętrz, jednak dzięki sporemu wyborowi wykończeń, nasze szafki świetnie wpisują się także w inne style aranżacji.

Design i jakość

Szafki nocne, przy których spędza się ostatecznie sporo czasu, muszą być technicznie doskonałe. Choć dziś w większości firm meblowych dominują maszynowe linie produkcyjne, w Hügle pozostajemy wierni tradycji i nasze meble wykonujemy ręcznie. Skomplikowane wzory i nietypowy design są pomysłami naszych projektantów, a później zostają przeniesione z papieru w trójwymiarową rzeczywistość. Wykorzystujemy przy tym jedynie najlepsze surowce, a całość produkcji odbywa się w Polsce, w manufakturach, w których kontrolujemy jakość wszystkich elementów. Dlatego właśnie nasze szafki nocne są wyjątkowe: każdy projekt powstaje od zera, nie ma dla nich żadnej wspólnej bazy, nie ma wspólnego mianownika w estetyce. Jedyną cechą, która łączy wszystkie modele i egzemplarze mebli, jest niezwykła dbałość o detale.


Nie silimy się na oryginalność za wszelką cenę. Wygląd to przecież nie tylko ogólny projekt – to także dokładność wykonania, precyzja wykończenia, dobór odpowiednich technologii, które pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu i gwarantują jego trwałość niezależnie od sposobu eksploatacji mebli. Na tym właśnie się skupiamy, projektując i produkując szafki nocne oraz stoliki, które mogą je zastępować. Meble do sypialni Hügle to rozwiązanie, które estetycznie się wyróżnia, ale zapewnia funkcjonalność tak pożądaną w każdym przypadku.