Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Hokery i krzesła

Krzesła i hokery Hügle to propozycje ze wszech miar niezwykłe. Nowoczesne, industrialne, stylowe i eleganckie a jednocześnie funkcjonalne i trwałe. Większość z nich to zaskakująco proste konstrukcje, których wygląd inspirowany jest najbardziej klasycznymi projektami i najprostszymi bryłami geometrycznymi. Są to meble minimalistyczne, a przez to bardzo uniwersalne, skupione na funkcjonalności i trwałości.

Krzesła do siedzenia

Wśród produktów konkurencyjnych marek nie brakuje krzeseł o fantazyjnych, bardzo odważnych, a czasem wręcz brawurowych projektach. Brakuje za to takich, które byłyby proste, wszechstronne, wygodne. Krzesła Hügle powstały, aby zapełnić tę lukę i zapewnić możliwość funkcjonalnego wyposażenia kuchni, wyspy, salonu czy jadalni. Doskonale dopasowane wymiary oraz ergonomiczne projekty sprawiają, że z krzeseł wstaje się łatwo, ale nikt nie ma ochoty tego robić. Cały design skupia się na prostocie i funkcjonalności – zamiast nowoczesnego kształtu, prosta, choć atrakcyjna bryła, którą można wzbogacić elementami dekoracyjnymi. Zamiast niespotykanych kształtów i kolorów, prostota, dzięki której krzesło wygląda znakomicie w każdej aranżacji, a zamiast rozbudowanych wypowiedzi projektantów, jak to bardzo chcieli pomóc się klientom wyrażać przez zakup krzeseł, prosta filozofia: krzesło jest do siedzenia. Jeśli będzie wyglądało dobrze – to jeszcze lepiej, ale jeśli będzie miało tylko wygląd, to do niczego nie będzie potrzebne.

Materiały, które pokochasz

Proste projekty najlepiej realizuje się z podstawowymi, klasycznymi materiałami, takimi jak stal i drewno. Niczego więcej nie trzeba, jeśli celem jest doskonałe krzesło, hoker lub stołek albo ławka. Stal jest najtrwalszym materiałem do budowy konstrukcji, a ponieważ profile są obrabiane ręcznie, to mamy pewność, że zostaną wykonane z bardzo dużą precyzją i wyczuciem. Drewno zaś jako materiał na siedzisko jest doskonałe, ponieważ zawsze pozostaje subiektywnie ciepłe, a jeśli tylko cały projekt będzie ergonomiczny, to wcale nie wyda się przesadnie twarde.


Nie sięgamy po nowoczesne kompozyty. Mają one być może jakieś zalety, ale krzesła zbudowane ze stali i drewna górują nad nimi pod każdym względem. Nie proponujemy niepraktycznych i szybko się zużywających krzeseł tapicerowanych – i ten problem można rozwiązać po prostu ergonomicznym projektem.

Estetyka nie z tej ziemi

Wieloma projektami naszych stołków i hokerów zaskakujemy. Mimo że powstają na bazie najprostszych figur geometrycznych, zyskują przestrzenny charakter. Ich wygląd zmienia się diametralnie, kiedy spojrzy się z innej strony – zamiast skomplikowanych figur, wykorzystaliśmy do tego tylko proste rozwiązania, które dodatkowo mogą mieć znaczenie dla funkcjonalności krzesła.


Przy projektowaniu krzeseł bierzemy pod uwagę różne potrzeby – liczy się wysokość siedziska, dostępność podłokietników, podpórek pod nogi – szczególnie w przypadku hokerów – a także wysokość oparcia, jeśli dany model jest w nie wyposażony. To wszystko sprawia, że wygląd krzeseł może być bardzo zróżnicowany. Zawsze jednak staramy się, aby był on raczej zrównoważony i nie przesłaniał funkcjonalności.

Światowy design, polska jakość

Większość krzeseł i stołków dostępnych na polskim rynku to produkty, które są w najlepszym wypadku montowane w Polsce, ale wszystkie ich elementy powstają w Chinach albo na Tajwanie. To oczywiście uniemożliwia zachowanie kontroli nad jakością. Hokery, krzesła i ławki Hügle powstają w Polsce, są robione ręcznie i wiemy o nich praktycznie wszystko. Kontrolujemy ich jakość w najdrobniejszych szczegółach, nie dopuszczając do sprzedaży, jeśli znajdziemy choćby jeden maleńki defekt. Dzięki temu możesz mieć pewność, że krzesło, które do Ciebie dotrze, będzie w idealnym stanie i id razu będziesz mógł postawić je przy stole.

Charakterystyczna dekoracja

Choć nasze projekty są minimalistyczne, to krzesła Hügle będą pasowały praktycznie do każdego wnętrza. Ich klasyczne pochodzenie nie pozostawia wątpliwości, że w aranżacjach brutalistycznych, industrialnych czy skandynawskich wpiszą się w całokształt wyposażenia i świetnie dopełnią wrażeń estetycznych, jednak innowacyjne podejście do formy przestrzennej sprawi, że także w innych wnętrzach krzesła będą wyglądały bardzo dobrze. Same w sobie są one dekoracją – nie wymagają żadnych dodatków, nie trzeba ich maskować ani eksponować. Będą świetnie wyglądały w każdym miejscu, a to dzięki zastosowaniu typowych materiałów i rozsądnemu projektowi. Jest to bardzo silny argument, przemawiający do klientów, którzy obawiają się, że krzesła mogą odebrać blask dotychczas planowanej aranżacji. Tak na pewno nie będzie, ponieważ nie są to projekty krzykliwe, ale zdecydowanie proste, doprowadzone do doskonałości przez skrajne uproszczenia konstrukcji. Zamiast dominanty estetycznej, hokery czy ławki będą dodatkami w najlepszym stylu – nie zwrócę na siebie uwagi, ale uzupełnią w sprytny sposób każdą aranżację wnętrza, również tę najbardziej nietypową. Przede wszystkim jednak będą wygodne, funkcjonalne i bardzo uniwersalne.