Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Stoliki pomocnicze

Nowoczesne, stylowe, industrialne stoliki pomocnicze Hügle to rozbudowana grupa mebli o nie do końca jasnej proweniencji i niezdefiniowanej na etapie projektu funkcji. Dlaczego właśnie tak? Dlatego, że są to najbardziej uniwersalne spośród wszystkich propozycji, a ich funkcja jest w pełni zależna od tego, w jakiej roli osadzi je użytkownik. Tworzenie takich mebli wiąże się ze szczególnymi trudnościami, ale pokonaliśmy je, ponieważ uważamy, że wystrój wnętrza to nie jest coś, co można ściśle sprecyzować i ilościowo opisać – zawsze musi być jakaś niewiadoma i taką niewiadomą są ekskluzywne stoliki pomocnicze. Idealne połączenie drewna i metalu. Stoliki idealne do salonu ale sprawdzą się również w przedpokoju lub biurze.

Stolik pomocniczy, czyli co?

Pojęcie stolika pomocniczego w meblarstwie i aranżacjach wnętrz jest bardzo szerokie. Może bowiem stolikiem być szafka, może być ławka, konsola, a także… cóż… stolik. Stolik pomocniczy to po prostu wszystkie meble wielofunkcyjne, które pozwalają wykonywać wygodniej codzienne czynności od założenia butów, przez lekturę gazet, aż po wypełnienie dokumentów czy nawet zażycie leków. Funkcje stolika pomocniczego mogą być różne: może on mieć charakter wybitnie funkcjonalny i służyć na przykład jako stolik pod laptop, ale dokładnie ten sam mebel można ustawić pod ścianą, używając go zamiast półki, jako przestrzeni ekspozycyjnej dla dekoracji pokojowych.

Projektowanie mebli może być jeszcze trudniejsze

Jednym z podstawowych problemów przy projektowaniu tego rodzaju mebli jest fakt, że brak z góry narzuconej funkcji uniemożliwia zastosowanie standardowych reguł projektowania. W przypadku klasycznych mebli wszystko jest prostsze: szafka powinna wyglądać tak i tak, stół będzie pełnił taką a taką funkcję, więc powinien wyglądać inaczej, a stolik pomocniczy może stać się wszystkim, w zależności od fantazji użytkownika.


W Hügle doceniamy kreatywność naszych klientów i zapewniamy im możliwość rozwinięcia skrzydeł. Większość projektów mebli opisanych jako stoliki pomocnicze jest prosta. Nie są to jednak przaśne, suche koncepcje estetyczne, tylko raczej warianty klasycznych modeli, które poddaliśmy ponownej interpretacji, odświeżając je i dostosowując do głównych założeń projektowych dla mebli luksusowych.


W produkcji stolików pomocniczych Hügle wykorzystywane są dwa tworzywa: lite drewno staranie dobranych gatunków wyróżniających się trwałością i walorami estetycznymi, a także stal, którą pogardza niesłusznie większość współczesnych projektantów. Nie są to zatem meble mainstreamowe, a topowe niszowe propozycje. Stal wyższej jakości, niż w wielu konstrukcjach wytrzymałościowych i drewno nieodbiegające jakością od tego, które w najbardziej luksusowych aranżacjach układa się na wielkich powierzchniach podłóg zapewniają olbrzymią trwałość i funkcjonalność przy ponadczasowym wdzięku.

Od początku do końca

Meble Hügle są dostarczane odbiorcom w formie gotowej – żadnego skręcania, żadnego ryzyka, żadnej pracy przy wykończeniu aranżacji. Od początku do końca dbamy o to, aby wszystkie elementy były wykonane idealnie i żeby razem stworzyły doskonały mebel. Od początku do końca też projektujemy te meble z myślą o równowadze między funkcją a estetyką, stąd dominacja minimalistycznych projektów.


Stoliki pomocnicze są elementami wyposażenia, które najczęściej okazują się potrzebne zupełnie niespodziewanie. W wielu projektach wnętrz nie uwzględnia się ich w początkowej fazie aranżacji, a dopiero później okazuje się, że ze względu na funkcjonalność, brakuje w pomieszczeniu pewnej dodatkowej powierzchni choćby po to, aby położyć telefon blisko łóżka, albo żeby w czasie spotkania z przyjaciółmi móc postawić gdzieś stojak z winem. Najważniejsze jednak, że obie te funkcje może spełnić dokładnie ten sam mebel. Jego stworzenie nie było łatwe, tak samo, jak przewidzenie, kiedy i do czego się przyda. To kolejny powód, dla którego minimalizm i klasyczny design okazują się niezwykle cenne. Stoliki pomocnicze Hügle można dokupić do już ukończonej aranżacji bez obaw o dopasowanie – na pewno będą świetnie wyglądały.

Przemysłowy standard, przyjemny wygląd

Współcześni projektanci przyzwyczaili odbiorców do tego, że meble do domu są delikatne, filigranowe, a przede wszystkim wykończone w sposób niezapewniający takiej trwałości, jak w przypadku mebli do biura. Przełamaliśmy tę zasadę, projektując stoliki pomocnicze. Wykonane są z materiałów i w technologiach zapewniających najwyższą trwałość: profesjonalnie lakierowana proszkowo stal, olejowane lub lakierowane drewno odpowiednich gatunków drzew i solidna konstrukcja to cechy typowe dla mebli biurowych. Jednak estetyka i dokładność wykończenia specyficzne są raczej dla mebli domowych. To oznacza jedno: Hügle wyposaży i Twoje mieszkanie, i Twoje biuro, jeśli tylko zechcesz, aby oba te wnętrza były utrzymane w naprawdę najwyższym standardzie.


Uważamy, że trwałość nie jest zarezerwowana dla biznesu, a estetyka nie musi kończyć się na drzwiach mieszkania. Stoliki pomocnicze Hügle są na to najlepszym dowodem – ustawiane w domach i biurach, wszędzie wyglądają świetnie.