Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Konsole

Konsole to najbardziej niepozorne meble w wielu aranżacjach. Ich funkcja jest bardzo zmienna, a musi za nią nadążyć estetyka. Jednocześnie jednak zwykle konsole pozostają w cieniu – stanowią pomocniczy element aranżacji, więc nie powinny być przesadnie rozbudowane. W swoich projektach uwzględniliśmy potrzeby różnych inwestorów: i tych, którzy przewidzieli dla konsol poślednie funkcje, i tych, którzy chcą z nich uczynić jeden z najważniejszych elementów wystroju. Nowoczesne, industrialne, stylowe i eleganckie konsole, zbudowane z połączenia drewna i metalu to idealne dopełnienie aranżacji salonu lub przedpokoju.

Konsola – komu sprawi radość?

Konsole są rodzajem mebli pomocniczych. Nie mają na stałe przypisanej żadnej funkcji i w wielu aranżacjach można je potraktować dość dowolnie, dlatego tworząc naszą ofertę, wprowadziliśmy dużą różnorodność projektów. Niektóre konsole charakteryzują się podstawowym, klasycznym designem, inne znów umieszczone są na skomplikowanych lub nietypowych podporach, które nadają całości awangardowy lub wręcz ekstrawagancki charakter.


Dzięki wprowadzeniu wszystkich tych koncepcji, udało nam się stworzyć konsole, które po części zastępują stoły dodatkowe, czasem będą mogły stać się podstawą dla dodatkowych elementów aranżacji, mogą także zastąpić niektóre proste szafki albo półki, podstawowe biurka albo nawet toaletki. Ich funkcjonalność jest olbrzymia i ogranicza ją wyłącznie wyobraźnia. W praktyce każde wnętrze może skorzystać na wstawieniu konsoli, choć oczywiście musi ona zostać dobrana i dopasowana do zastanych warunków estetycznych.

Podstawą jest prostota

Ponieważ konsole nigdy nie przyjmują na siebie ciężaru głównego elementu aranżacji, ich projekty nie powinny – przynajmniej w większości – przyciągać uwagi. Powinny być naturalne, proste, eleganckie i dopracowane, jednak krzykliwe dopasują się tylko do nowoczesnych wnętrz. Prostota jest jednak wymagana również ze względu na funkcjonalność. Meble tego typu mają bowiem przede wszystkim zapewniać pewną ilość dodatkowej przestrzeni w domu. Fakt, że ich funkcja nigdy nie jest z góry ustalona, również wymaga ograniczenia odważnych pociągnięć przy projektowaniu: dobrej jakości konsola będzie musiała dopasować się do inwestora, a nigdy na odwrót.


Prostota to również najważniejsze kryterium doboru materiałów do budowy tego rodzaju mebli. Kierujemy się zasadą używania sprawdzonych materiałów, zatem konstrukcja konsol wykonana jest z profili stalowych malowanych proszkowo, a blaty z naturalnego drewna pokrytego lakierem lub olejowanego.

Technologie proste, ale skuteczne

Wszystkie meble Hügle są wykonywane ręcznie. Oznacza to, że na każdym etapie produkcji przechodzą bieżącą kontrolę jakości, którą będzie musiał dodatkowo przejść również gotowy wyrób. W międzyczasie jednak stolarz meblowy wychwyci większość niedociągnięć, dzięki czemu da się je stosunkowo łatwo i szybko naprawić. Zastosowanie starych i sprawdzonych technik zabezpieczeń, a więc proszkowego malowania stali i olejowania lub lakierownia blatów sprzyja powtarzalności doskonałych wyników.


Malowanie proszkowe całkowicie uodparnia stal na korozję i powoduje powstanie warstwy barwnej, którą bardzo trudno jest uszkodzić. Nasze meble dostępne są na konstrukcjach koloru czarnego, białego lub szarego. Blaty zabezpieczane są olejem, który podkreśla naturalny rysunek słojów i impregnuje drewno lub lakierem, który pozostaje na powierzchni blatu, tworząc twardą, połyskującą warstwę zupełnie niewrażliwą na działanie wody oraz promieniowania UV.

Wszechstronność jest trendy

Konsole to meble, które nie zawsze były tak popularne jak dziś. Obecnie cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ przy stosunkowo niskiej cenie pozwalają całkowicie odmienić wygląd dowolnej aranżacji. Nie są jednak elementem typowo ozdobnym. Mogą wpisać się w ogólną charakterystykę użytecznego pomieszczenia, a funkcjonalność jest dziś dominantą wielu powszechnie chwalonych stylów wykończenia wnętrz: skandynawskiego, pop-art, brutalistycznego i industrialnego.


Wszechstronność konsol sprawia, że bardzo często są one jednym z nielicznych mebli, które mogą dalej pozostać na swoim miejscu nawet po większym remoncie lub totalnej zmianie aranżacji. Niekiedy w tych przypadkach zmienia się odrobinę ich funkcja, jednak to nie jest trudne.

Meble z klasą

Konsole są charakterystyczne przede wszystkim dla niewielkich wnętrz, choć i w bardziej przestronnych domach znajdzie się dla nich miejsce. W każdym przypadku jednak wnoszą pewien elitaryzm i zapach luksusu. Są specyficzne dla dopracowanych aranżacji i wnętrz z charakterem. Aby jednak w takich aranżacjach dobrze wyglądały, muszą być perfekcyjnie wykonane, a to oznacza również, że nie powinny być skręcane przez samego inwestora, ale trafiać do niego już jako gotowe. Tej zasady również przestrzegamy – dostarczamy gotowe meble, a nie zestaw klocków, więc w kilka chwil po odebraniu przesyłki, możesz już ustawić konsolę na przeznaczonym dla niej miejscu i cieszyć się jeszcze bardziej użytecznym wnętrzem. Dokładnie z tego samego powodu możesz w Hügle zamówić konsolę według jednego z naszych projektów, ale na inny wymiar, albo mebel według własnego rysunku.