Styl industrialny został zapoczątkowany w USA w latach 50. XX wieku. Wynikał z kryzysu gospodarczego, kiedy to fabryki oraz zakłady produkcyjne były masowo opuszczane, a mało zamożni mieszkańcy wynajmowali je za niewielkie pieniądze. Wykorzystywali meble i inne wyposażenie pozostawione po byłych właścicielach oraz własnoręcznie wykonywali elementy wystroju wnętrz z pozostałości. Tak właśnie narodziła się moda na styl industrialny. Teraz, po wielu latach, aranżacje w stylu loftowym przeżywają wielki powrót. Cechami charakterystycznymi tego stylu są duże, otwarte przestrzenie z wysokim sklepieniem, oświetleniem fabrycznym, masywne, trwałe meble o ciężkich blatach i metalowych konstrukcjach odznaczających się przede wszystkim wytrzymałością na duże obciążenie. Duże okna wpuszczają do pomieszczeń sporo światła dziennego, a minimalistyczne wyposażenie pozwala na zachowanie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Ukoronowaniem tych wnętrz są przede wszystkim meble o surowych, drewnianych blatach i stelażach wykonanych z metalu malowanego proszkowo głównie na kolor czarny, takie jak szafki nowoczesne, które nadają się nie tylko do wnętrz industrialnych i skandynawskich, ale również urządzonych w stylu nowojorskim, modernistycznym czy nowoczesnym.

  • -20%
    SZAFKA LARVIK ARANŻACJASZAFKA LARVIK
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Awangardowa Szafka Larvik

    984,00 
  • -20%
    SZAFKA Z SZUFLADĄ KAGOSHIMA RZUT Z BOKUSZAFKA Z SZUFLADĄ KAGOSHIMA WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Designerska Szafka z szufladą Kagoshima

    976,00 
  • -20%
    SZAFKA NOCNA KAGOSHIMASZAFKA NOCNA KAGOSHIMA WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Industrialna Szafka Kagoshima

    528,00 
  • -20%
    SZAFKA KAGOSHIMASZAFKA KAGOSHIMA WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Industrialna Szafka Kagoshima

    528,00 
  • -20%
    SZAFKA SAUDASZAFKA SAUDA
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Industrialna Szafka Sauda

    1088,00 
  • -20%
    SZAFKA Z SZUFLADĄ EDSBERGSZAFKA Z SZUFLADĄ EDSBERG WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Industrialna Szafka z szufladą Edsberg

    976,00 
  • -20%
    SZAFKA NOCNA Z SZUFLADĄ NAMSOSSZAFKA NOCNA Z SZUFLADĄ NAMSOS WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Klasyczna Szafka z szufladą Namsos

    1016,00 
  • -20%
    SZAFKA HEROYSZAFKA HEROY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Loftowa Szafka Heroy

    976,00 
  • -20%
    SZAFKA Z SZUFLADĄ SALLASZAFKA Z SZUFLADĄ SALLA WYMIARY
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Nowoczesna Szafka z szufladą Salla

    1016,00 
  • -20%
    Szafka nocna Munkfors IISzafka nocna Munkfors II
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Stylowa Szafka  Munkfors II

    528,00 
  • -20%
    Szafka AskoySzafka Askoy czarna podstawa
    Wybierz opcje
    ( 0 opinii )

    Stylowa Szafka Askoy

    1024,00 

Nowoczesne szafki do aranżacji wnętrz – zastosowanie i zalety

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych szafek utrzymanych w stylu industrialnym jest ich funkcjonalność oraz wytrzymałość na duże obciążenia czy uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują je masywne blaty wykonane z litego drewna, a także ciężka, trwała, metalowa konstrukcja. Zazwyczaj wyposażone są w pojemne szuflady o prostych formach, osadzone na czterech nogach bądź dwóch płozach, ale bywają też modele łączące ze sobą obydwa rozwiązania. Stal malowana jest proszkowo na kolor czarny, szary albo biały, a sam design jest dosyć prosty i uniwersalny, co czyni go doskonałym do aranżacji wnętrz w wielu stylach.

Oferta nowoczesnych szafek salonu Hugle

W ofercie Hugle znajduje się szeroki asortyment wysokiej jakości mebli premium polskiej produkcji. Do ich wykonania wykorzystano krajowe surowce oraz połączono je z minimalistycznym, industrialnym designem. Ogromną zaletą jest fakt, że meble nie wymagają składania, dlatego też od razu po zakupie można cieszyć się ich użytkowaniem. Wśród naszych propozycji zainteresowaniem cieszą się nowoczesne szafki wykonane w stylu loftowym i skandynawskim, przeznaczone jako szafki nocne, minibarki czy niewielkie szafki do salonu bądź pokoju dziennego. Warto spojrzeć na niedużą, stylową szafkę Mukfors II w stylu skandynawskim ze stali malowanej proszkowo na biało i z jasnym blatem. Może posłużyć do ekspozycji roślin doniczkowych, rzeźb, niewielkich przedmiotów czy jako podstawka na karafkę z wodą, książki i drobiazgi. Kolejną propozycją jest loftowa szafka Heroy z dużą, pojemną szufladą i półką o metalowej konstrukcji malowanej proszkowo na kolor czarny. Sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale też w pokoju dziennym. Warta uwagi jest również stylowa szafka Askoy z białą konstrukcją metalową, jasnymi, drewnianymi elementami oraz pojemną szufladą. Idealnie nada się do salonu, pokoju dziennego czy nawet przedsionka.