Ograniczenie zbędnych ozdób ma na celu podkreślenie funkcjonalności danego mebla. Biurka skandynawskie są właśnie przykładem tych założeń, a bazują na prostych, sprawdzonych projektach. Oczywiście nie oznacza to braku jakichkolwiek elementów dekoracyjnych, jednak najczęściej są to pojedyncze uzupełnienia w formie: lampki, ramki ze zdjęciem czy niewielkiej doniczki.

 • Biurko Vejle front czarny profilBiurko Vejle wymiary
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Industrialne Biurko Vejle

  2420,00 
 • Biurko ElverumBiurko Elverum wymiary
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Klasyczne Biurko Elverum

  3790,00 
 • Hirosaki IIHirosaki II
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe Biurko Hirosaki II

  1810,00 
 • Biurko HordalandBiurko Hordaland wymiary
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe Biurko Hordaland

  2330,00 2580,00 
 • Biurko KirkenesBiurko Kirkenes
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe Biurko Kirkenes

  4120,00 
 • BIURKO ROGALANDBIURKO ROGALAND
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe Biurko Rogaland

  2160,00 
 • BIURKO SANDERSBIURKO SANDERS
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe biurko Sanders – drewno + stal

  3240,00 
 • Biurko TroforsBiurko Trofors
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Loftowe Biurko Trofors

  2780,00 3190,00 
 • BIURKO BUSKERUDBIURKO BUSKERUD
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Minimalistyczne Biurko Buskerud

  3380,00 
 • Biurko FloraBiurko Flora
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Nowoczesne Biurko Flora

  3570,00 
 • Biurko Bondi IIBiurko Bondi II wymiary
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Skandynawskie Biurko Bondi II

  2550,00 
 • BostonBoston
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Skandynawskie Biurko Boston

  1610,00 
 • Biurko BondiBiurko Bondi
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Stylowe Biurko Bondi

  1950,00 
 • Biurko HirosakiBiurko Hirosaki wymiary
  Wybierz opcje
  ( 0 opinii )

  Stylowe Biurko Hirosaki

  1880,00 

Biurka skandynawskie – prosty i funkcjonalny design

Przedstawiona kategoria biurek ma zapewniać głównie użyteczność w połączeniu z pewnym minimalizmem estetycznym.

Doskonałymi przykładami takich mebli są modele Bondi II i Boston. Pierwszy z wymienionych wyróżnia się przede wszystkim dołączeniem sześciu półek z lewej strony blatu. Są one częścią całej konstrukcji biurka. Nie trzeba ich montować oddzielnie, ani uzupełniać o dodatkowe elementy. Boston to z kolei wersja idealna do różnych zastosowań, w tym większych przestrzeni. Świetnie pasuje do salonów z otwartą kuchnią lub jadalnią. Bezpośrednio pod blatem znajduje się zaś spory pulpit na drobiazgi.

Biurka skandynawskie z dodatkowymi półkami

Pomocnicza przestrzeń do przechowywania drobiazgów, jak: telefon, dokumenty, klucze, akcesoria sportowe czy odzieżowe, jest kluczowa w małych pomieszczeniach mieszkalnych. Stąd biurka w stylu skandynawskim odpowiadają na takie oczekiwania, oferując: szafki, skrytki, a nawet dołączane półki. Do najbardziej pojemnych wersji w ofercie hügle.pl można zaliczyć warianty Elverum i Sanders. Wstępnie wymieniony odznacza się aż sześcioma oddzielnymi szufladami otwieranymi w bezuchwytowym systemie push to open. Z kolei drugi z przywołanych modeli oferuje sporą przestrzeń półek pod oraz nad blatem głównym. Należy dodać, że konstrukcja stalowa tworzy spójną całość, a pojedynczych elementów nie trzeba oddzielnie przykręcać. Ten typ biurka skandynawskiego idealnie sprawdzi się jako stanowisko do wszelkich prac precyzyjnych, na przykład w przydomowym warsztacie albo prywatnej pracowni wynajmującej mały lokal. W takich sytuacjach liczy się odpowiednie wykorzystanie dostępnej powierzchni. Zapewni je właśnie biurko z funkcją mini regału.

Biurka skandynawskie w awangardowych odsłonach

Teoretyczne założenia przedstawionego designu odnoszą się raczej do klasycznych form, naturalnych materiałów oraz neutralnych kolorów. Jednak biurka w stylu skandynawskim mogą być też nieco bardziej awangardowe. Oryginalnością wyróżniają się bez wątpienia takie modele, jak: Kirkenes, Rogaland oraz Hordaland. Pierwszy ma kosze szufladowe wychodzące poza szerokość głównego blatu. Ponadto ich górna część może pełnić funkcję oddzielnej półki na książki, telefon lub klucze. Drugi odznacza się szeregowymi półkami po prawej stronie biurka, z których jedna znajduje się nad, a dwie pod blatem. Hordaland w pierwszym kontakcie wydaje się klasycznym meblem, jednak jego oryginalność to przede wszystkim szuflada otwierana od góry, będącą jednocześnie częścią pulpitu. Po zamknięciu zwiększa się powierzchnia robocza, co daje liczne możliwości jej wykorzystania. Sama konstrukcja stalowa biurka jest raczej klasyczna i prosta.