Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Lustra

Lustra od dawna już nie są tylko elementami funkcjonalnymi wyposażenia łazienek. Dziś zawiesza się je praktycznie w każdym pomieszczeniu, a nierzadko przy tym uzasadnia ten ruch względami estetycznymi, a nie tylko praktycznymi. Lustra w ramach aluminiowych, które mamy w swojej ofercie, są produktami, które na ściany często trafiają jako użyteczna, ale jednak dekoracja.

Dekoracja odpowiedniej jakości

Lustra jako dekoracja upowszechniły się wraz ze stylem skandynawskim, w którym raczej nie ma miejsca na elementy o charakterze wyłącznie dekoracyjnym. Ponieważ wszystko musi mieć jakąś utylitarną funkcję, lustro stało się dość szybko zamiennikiem czy to obrazu, czy ramy ze zdjęciem. Dodatkowym atutem jest fakt, że taka dekoracja optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia, które zgodnie z ideą stylu skandynawskiego są zwykle niewielkie. Jednak również w dużych pokojach lustra sprawiają dobre wrażenie, ponieważ dodają odrobiny życia do zwykle luźnych aranżacji, a poza tym dzięki nim chłodne wykończenia nabierają nieco cieplejszego charakteru.


Lustra mają też oczywiste walory użytkowe, jednak aby były ładne i przydatne, muszą być naprawdę wysokiej jakości. Większość zwierciadeł montowanych w lustrach z niższej, a nawet średniej półki, to kiepskie wyroby, które nie są idealnie gładkie, często mają skazy lub nierówności zniekształcające obraz. W przypadku luster Hügle nie ma prawa do tego dojść.

Doskonałość w prostocie

Lustra w aluminiowej ramie to bardzo prosty technicznie projekt. Stopy aluminiowe są relatywnie elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie korodują, a pomalowane proszkowo mogą stać się podstawą praktycznie niezniszczalnej ramy lustra. Do tego potrzeba tylko idealnego zwierciadła. Niby sprawa prosta, ale znalezienie takiego jest bardzo dużym wyzwaniem. Większość producentów luster dopuszcza dość duży margines błędu przy produkcji zwierciadła, ale nas to nie zadowoliło. Znaleźliśmy lustra idealnej jakości, producenta, u którego nawet prawie niezauważalna skaza wykryta przy bardzo silnym oświetleniu, na jakie prawdopodobnie lustro nigdy nie będzie wystawione po zawieszeniu na ścianie, eliminuje dany egzemplarz. Stąd właśnie bierze się doskonałość – z niezgody na przeciętność.


A ponieważ nie chcieliśmy stworzyć kolejnego przeciętnego lustra na rynku, musieliśmy iść właśnie w tę stronę.

Sam wybierz, czego potrzebujesz

W ofercie Hügle lustra wyceniane są za metr kwadratowy powierzchni. Sam zdecydujesz, jaki wymiar jest Ci potrzebny. To doskonały układ, ponieważ dzięki temu możesz kupić nie „sztuki”, ale „aranżacje”. Wystarczy zamówić kilka luster, a zapłacisz i tak od ich powierzchni, którą sam zdefiniujesz. Każde zostanie oprawione w ramę z aluminiowych profili malowanych proszkowo i tutaj też możesz zdecydować, jaki kolor będzie najlepiej pasował do aranżacji wnętrza. W naszej palecie znajdują się białe, czarne, szare, żółte, czerwone i zielone profile. Zgoda – znajdziesz firmy, które dadzą Ci większy wybór, ale nie znajdziesz takich, od których kupisz lepiej polakierowane ramy. Pamiętaj zresztą, że często kluczem do idealnego wyglądu jest prostota, a nie skomplikowanie przekraczające granice percepcji.


Zostawiamy Ci dowolność przy wyborze wymiarów luster i kolorów ram – to pozwoli na stworzenie doskonałego ich układu na ścianie. Zamiast jednego dużego lustra, często bowiem lepszy efekt estetyczny uzyskuje się dzięki kilku mniejszym. Nie narzucamy gotowych rozwiązań. Jedyne, przy czym twardo obstajemy, to najwyższa jakość.

Wykonanie, którego nie da się powtórzyć

Wszystkie lustra składane są ręcznie z najlepszych zwierciadeł i ręcznie przygotowanych profili aluminiowych. Dzięki temu już na etapie produkcji wyłapujemy wszystkie błędy, a produkt zyskuje pewien indywidualny rys, tak charakterystyczny dla produktów manufakturowych. Zamiast kolejnego elementu seryjnego, na ścianie zawiesisz zupełnie niepowtarzalne lustro.


Jak przystało na produkty wykonywane ręcznie, możliwe są minimalne odstępstwa od wymiarów (rzędu milimetrów, a więc niezauważalne). To jednak te pozorne „niedoskonałości” odróżniają wyroby z najwyższej półki od tych całkiem przeciętnych, produkowanych masowo przez bezduszne maszyny. Lustra Hügle są inne: to produkty, w które wkładamy całe serce, bo wierzymy, że ta subtelna różnica będzie dobrze widoczna, kiedy już lustro zawiśnie na ścianie w przedpokoju, łazience, salonie, recepcji hotelowej czy gdziekolwiek tylko nie zechcesz go wyeksponować.

Sztuka gry światłem i barwą

Na tle wszystkich innych elementów wyposażenia, lustra wyróżniają się niezwykłą zdolnością do odmieniania wyglądu aranżacji. Nie są martwymi, biernymi elementami wyposażenia, jak standardowe meble – lustra reagują na światło i na kolory, czynnie wpływając na odbiór aranżacji. Nie da się z nich zbudować aranżacji, która będzie wyglądała zawsze tak samo – jedyna możliwość to stworzenie żywego, zmiennego wystroju, którego charakter będzie zależał od oświetlenia i reszty wyposażenia – dzięki temu aranżacja ta jest bardzo plastyczna i wieloznaczna. Do tego właśnie dąży się i we wnętrzach klasycznych, i nowoczesnych: żeby nie pozostawały one martwe.