Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Regały wiszące

Regały wiszące Hügle to rozwiązanie znakomite w przypadku aranżacji małych i dużych pomieszczeń – pozwalają zwiększyć ilość miejsca do przechowywania właściwie wszystkiego, a poza tym stanowią same w sobie świetne uzupełnienie dekoracji. Ich zawieszenie na ścianie sprawia, że typowa aranżacja całkowicie zmienia swój wyraz, a ponieważ nasze regały są wyjątkowe, to efekt ten jest jeszcze silniejszy. Nasze propozycje to nowoczesne, stylowe, industrialne wzory. Połączenie drewna i metalu. Funkcjonalne i trwałe dostępne w różnych konfiguracjach. 

Awangarda designu

Projektując regały wiszące Hügle, skupiliśmy się na ich estetyce. Nie wystarczało nam samo zawieszenie funkcjonalnej półki – ten etap jest zbyt łatwy do osiągnięcia, ale w praktyce rzadko daje satysfakcjonujące efekty. Od początku wiedzieliśmy, jak zapewnić dodatkową przestrzeń. Teraz walka szła o to, aby ten mebel uczynić atrakcyjnym, aby sam w sobie był może nawet dekoracją. Ten efekt udało nam się osiągnąć, projektując kilka nietypowych modeli regałów wiszących.


Wszystkie jako podstawę przyjmują proste bryły geometryczne, natomiast niezwykłość wynika z reguł ich łączenia. Niektóre propozycje to już połączone konstrukcyjnie, dość duże meble, składające się niejako z mniejszych, wydzielonych dość swobodnie przestrzeni. Taka koncepcja w odniesieniu do regałów wiszących jest absolutną nowością. Do tej pory meble tego typu były wyłącznie regularnymi, przewidywalnymi zestawami półek, które były praktycznie identyczne. W swoich projektach poszliśmy w inną stronę i zdecydowaliśmy się na łączenie ze sobą podobnych, ale jednak nieidentycznych elementów, w celu stworzenia spójnej estetycznie, nowoczesnej całości.


Pewnych problemów nastręcza zaklasyfikowanie naszych projektów. Czy są klasyczne? Tak, ponieważ korzystają ze znanych wzorców i prostych brył, zachowują także podstawową funkcjonalność. Są jednak również nowoczesne, ponieważ układ mebla zdecydowanie nie jest tradycyjny i mocno przyciąga uwagę. Jednak koniec końców nie tworzymy mebli po to, żeby pasowały do arbitralnej klasyfikacji, ale po to, aby pasowały do wnętrz różnego typu.

Estetyka poparta jakością

Samo opracowanie projektu to dopiero początek trudności. Musieliśmy zadbać o to, aby cała konstrukcja była stabilna, bezpieczna i trwała, a to wymagało przemyślenia doboru materiałów. Podobnie jak w reszcie naszych mebli, również tutaj zdecydowaliśmy się na profile stalowe do konstrukcji szkieletu regału oraz drewno do wykonania półek. Dostępne malowania proszkowe (czarne, białe, szare) oraz opcje wykończenia drewna (łącznie osiem wariantów z dwoma gatunkami drewna w roli głównej) pozwalają na stworzenie aż 24 różnych kombinacji estetycznych, co stanowi liczbę wystarczająco dużą, aby dało się spersonalizować regały tak bardzo, by pasowały do absolutnie każdego wnętrza.


Ponieważ jednak całe konstrukcje są dość ciężkie, konieczne było zachowanie maksymalnej precyzji przy wyrobie wszystkich elementów i ich łączeniu. Ponieważ meble nasze wykonywane są ręcznie, osiągnięcie zadowalających rezultatów nie było łatwe. Warto jednak było się starać, ponieważ dzięki temu możemy zaoferować Ci takie regały wiszące, jakich na pewno nie znajdziesz u żadnego innego producenta. Można podrobić ich kształt, ale nie uda się naśladować technologii wykonania, która zapewnia bardzo dużą precyzję, a przede wszystkim eliminuje do zera możliwość wystąpienia niewykrytych defektów.

Mocna konstrukcja do zadań specjalnych

Na wizualizacjach prezentujemy regały wykorzystane jako miejsce ekspozycji drobnych dekoracji, jednak w praktyce wytrzymałość materiałowa jest olbrzymia. Ilość zastosowań jest najzupełniej dowolna i na regale wiszącym można z powodzeniem przechowywać książki lub cięższe elementy wyposażenia. Jedynym czynnikiem limitującym jest tu typ i wytrzymałość kołków mocujących, sama bowiem konstrukcja regału wytrzyma praktycznie wszystko. Przy projektowaniu mebli wzięliśmy bowiem pod uwagę fakt, że być może zechcesz regał wykorzystać inaczej – wzmocniliśmy więc całą konstrukcję w taki sposób, aby mogła stać się funkcjonalnym elementem dosłownie każdej aranżacji.


Dzięki utrzymaniu spójności estetycznej z innymi naszymi meblami, regały wiszące Hügle znakomicie współgrają z aranżacji na nich bazującymi. Z drugiej jednak strony, materiały i wykończenia, na które postawiliśmy, są na tyle uniwersalne, że nasze regały będą wyglądały także we wnętrzach, w których ustawione są bardzo różne meble. Ta estetyczna uniwersalność połączona z niezwykłością sprawia, że meble tego typu często wybierane są nie tylko przez odbiorców indywidualnych, ale również jako element wyposażenia biur, pracowni, gabinetów i innych obiektów użyteczności publicznej. Dzięki dużej trwałości i odporności na uszkodzenia również w tych miejscach sprawdzają się świetnie, przez długie lata znosząc trudy intensywnej eksploatacji. Meble Hügle nie są bowiem tylko dekoracją – mają niewątpliwe walory estetyczne, ale przede wszystkim są to jedne z bardzo już w Polsce nielicznych mebli zaprojektowanych przede wszystkim po to, aby można ich było zawsze i wszędzie używać.