Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Szafki RTV

Szafki RTV są meblami pomocniczymi o – wbrew pozorom – dość różnych funkcjach. Samo ustawienie na nich telewizora często jest dopiero początkiem trudności, ponieważ przestrzeń pod nim można dowolnie wykorzystać, o ile jednak szafka na to pozwoli swoim projektem. Chcieliśmy stworzyć takie meble pod RTV, aby było to możliwe. Szafki pod telewizor są więc dość dużymi meblami, ale nie mogą być wizualnie ciężkie, ponieważ wówczas stawałyby na estetycznym pierwszym planie w czasie seansu kina domowego, a nie to jest celem. Nasze rozwiązania to nowoczesne, stylowe, industrialne wzory, stanowiące połączenie drewna i metalu. Funkcjonalne i trwałe dostępne w różnych konfiguracjach z półkami, szufladami. 

Subtelne piękno

Zaprojektowanie szafki RTV, która będzie znakomicie wyglądała, ale nie będzie jednocześnie odciągała uwagi od akcji rozgrywającej się na ekranie nie jest łatwe, co widać w wielu sklepach. Meble tego rodzaju są najczęściej albo półkami, które w zasadzie świadczą sobą niewiele więcej niż wieszak do telewizora na ścianę, albo rozbudowanymi konstrukcjami o krzykliwym designie, co już na starcie przekreśla marzenia o ich uniwersalności, a później dodatkowo utrudnia skupienie się na obrazie w telewizji. Naszym celem było zrównoważenie wszystkich koncepcji estetycznych, zatem jako podstawę projektów wybraliśmy proste kształty geometryczne i najbardziej typowe dla mebli bryły. Dzięki temu powstały proste, minimalistyczne konstrukcje, które z pewnością mogą zwrócić na siebie uwagę, ale robią to w sposób nienachalny, dyskretny, subtelny. Z drugiej jednak strony, aby zapewnić meblom oryginalność, wykorzystaliśmy materiały, które w dobie produkcji seryjnej tanich i niepraktycznych rozwiązań, są wykorzystywane zdecydowanie rzadko: stal i drewno.


To właśnie dzięki tym dwóm materiałom wszystkie szafki RTV Hügle są meblami niezwykłymi: projekty, które są w pewnym sensie interpretacją klasycznych, dobrze już znanych koncepcji designerskich, otrzymały dzięki nim głębie, której brakowało pierwowzorom i charakter, który sprawia, że są to szafki na najwyższym poziomie.

Liczy się funkcja

Choć zapewnienie estetycznego wyglądu było zadaniem równie ważnym, co trudnym, to jednak w praktyce ważniejsza od wyglądu była użyteczność. Estetykę podporządkowaliśmy funkcji, a ta nie jest łatwa do zdefiniowania. W szafkach RTV domyślnie zagospodarowany jest tylko górny blat, a w zasadzie często też jedynie jego większość, a nie całość. Co zaś tyczy się przestrzeni poniżej, a więc półek czy szuflad, nie ma możliwości przewidzenia, jak będą one wykorzystane. Czasem znajdzie się tam miejsce na zestaw kina domowego i głośnik niskotonowy, czasem będzie to dodatkowa półka na książki, a zdarza się, że szuflady zostaną wykorzystane po prostu jako dodatkowa przestrzeń ładunkowa, niemająca w gruncie rzeczy niczego wspólnego z telewizorem czy nawet spędzaniem wolnego czasu.


Skupiając się na użyteczności, stworzyliśmy kilka projektów szafek RTV, które znacząco się od siebie różnią. Niektóre mają półki, inne zamykane szuflady, różna jest ilość miejsca, jaką udostępniają, różne jest też podejście do powierzchni pod samą szafką. W naszych projektach jako dodatkową półkę można też niekiedy wykorzystać podłogę, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości.

Dokładność na wagę złota

W przypadku szafek RTV zapewnienie im stabilności jest wyzwaniem pierwszego rzędu. Nieduża wysokość oczywiście sprzyja zachowaniu równowagi, jednak bardzo ważne jest, aby cała konstrukcja gwarantowała pewne oparcie dla telewizora i wszystkiego, co jeszcze się znajdzie na półkach. Dlatego też olbrzymią wagę przykładamy do jakości wykonania naszych mebli – ich stalowe ramy i drewniane blat oraz fronty są przygotowane ręcznie i pieczołowicie sprawdzone pod kątem najdrobniejszych nawet usterek. Całość po złożeniu stabilnie opiera się na podłożu, dzięki czemu nawet przypadkowe potrącenie stolika nie jest w stanie niczemu zaszkodzić. Stworzenie projektów, które będą tak dobre, kosztowało nas wiele wysiłku, ale zakończyło się całkowitym sukcesem. Niezależnie od tego, jak zostanie rozłożony ciężar na blacie, w szufladach i na pólkach, stolik pod telewizor zachowa swoją stabilność i będzie mógł być zawsze bez obaw używany.

Niezliczone możliwości

Stworzyliśmy szereg projektów, które dość znacznie się między sobą różnią. Mamy jednak świadomość, że nawet te rozwiązania są pewnymi standardami, a standard to czasem za mało. Dlatego, jeśli spodobał Ci się któryś z naszych projektów, ale nie jest do końca zgodny z Twoimi wyobrażeniami o doskonałej szafce RTV, skontaktuj się z nami, a my wycenimy przygotowanie mebla na wymiar pod Twoje indywidualne zamówienie.


Ponieważ wszystkie nasze meble są budowane ręcznie, niewiele jest życzeń, których nie moglibyśmy spełnić. Ograniczają nas tylko możliwości techniczne maszyn, z jakich korzystamy przy przygotowywaniu wszystkich części składowych stołu.


Tak naprawdę jednak już nasze podstawowe propozycje zapewniają bardzo dużą elastyczność i są niezwykle wszechstronne – jeśli tylko ich wymiary są odpowiednie, to prawie na pewno nie będziesz miał żadnych uwag co do ich funkcjonalności. Właśnie w ten sposób tworzyliśmy nasze projekty – jako uniwersalne, elastyczne i efektowne jednocześnie.