Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Regały

Regały to podstawowy element wyposażenia wielu wnętrz. Pozwalają uporządkować pokój z niezwykłą łatwością, a przy okazji mogą dodać mu uroku. To ostatnie jednak jest możliwe tylko w przypadku naprawdę dobrych projektów. W każdym jednak przypadku regał na pewno przyciągnie wzrok i bardzo wyraźnie wpłynie na to, jak będzie postrzegana aranżacja.

Tu rządzi przestrzeń

Funkcjonalny regał to przede wszystkim taki, który zapewnia dostęp do dużej przestrzeni. Dawniej modne były regały zamykane, jednak ich ustawienie, choć miało pewne zalety, powodowało, że w aranżacji pojawiał się ubytek sporej przestrzeni, a i estetyka tego rozwiązania częstokroć pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie w przypadku tańszych modeli mebli. Dziś tego problemu nie udało się nadal wyeliminować, jednak można go łatwo zignorować dzięki dużemu wyborowi otwartych regałów. Również w kolekcjach Hügle zdecydowanie dominują regały o otwartej konstrukcji. Pozwalają one efektywnie wykorzystać cała przestrzeń, a także mają większy potencjał dekoracyjny w każdej aranżacji.

Estetyka ma znaczenie

Regały, już choćby z racji swojej wielkości, są meblami, które odgrywają bardzo dużą rolę w aranżacji wnętrza. Przyciągają uwagę, skupiając ją na wyposażeniu, nadając specyficzny charakter każdemu wnętrzu. Z tego powodu postanowiliśmy puścić wodze fantazji przy tworzeniu projektów. Niektóre modele regałów Hügle charakteryzują się bardzo odważnymi liniami, awangardowym podejściem do koncepcji funkcjonalnych i estetyką świetnie licującą z nowoczesnymi wnętrzami. Jednocześnie jednak dzięki zastosowaniu klasycznych materiałów, a więc stali i drewna, są to propozycje, które wpasują się też w wystrój klasyczny, któremu dodadzą nieco świeższego charakteru.


Bazą dla wszystkich projektów są proste, geometryczne kształty, które jednak niekiedy zdecydowaliśmy się połączyć w odważny sposób, tworząc regały o niestandardowej formie, a często również z potencjałem funkcjonalnym, jakiego nie mają tradycyjne meble.

Funkcjonalny, czyli trwały

We wszystkich projektach olbrzymią wagę przykładamy do tego, aby tworzone regały były maksymalnie funkcjonalne. Nie wiemy, co zechcesz na nich ustawić, dlatego projektujemy je w taki sposób, aby sprostały każdemu wyzwaniu. Konstrukcję regałów Hügle wykonujemy z ręcznie modelowanych profili stalowych malowanych proszkowo, co zabezpiecza je przed korozją oraz zapewnia długotrwały efekt estetyczny. Półki i fronty wykonane są tylko i wyłącznie z naturalnego drewna najwyższej jakości – tutaj oferujemy kilka gatunków w różnych wariantach wykończenia, zawsze jednak o zwiększonej odporności na szkodliwe promieniowanie UV i wilgoć.


Trwałość regałów Hügle wynika również ze znakomitego dopasowania elementów. Mimo że powstają one w zasadzie w manufakturze, to cały proces odbywa się z precyzją znaną z najlepszych zmechanizowanych linii produkcyjnych. Pracownicy na bieżąco usuwają wszelkie defekty, dbając o to, aby ukończona konstrukcja była idealnie spasowana.

Gdzie warto postawić regał

Projektując nasze regały, staraliśmy się przewidzieć ich funkcje i tworzyć konstrukcje maksymalnie uniwersalne. Część propozycji to regały o zwartej bryle, klasycznym designie i prostym podziale przestrzeni wewnątrz. Znakomicie sprawdzą się one w niewielkich pokojach zaaranżowanych z klasyczną prostotą, ale także w awangardowych wnętrzach, które dzięki naszym regałom zyskają większą równowagę między tym, co klasyczne, a tym, co krzykliwe i nowoczesne. Inne regały to konstrukcje nietypowe – z rozbudowaną przestrzenią użytkową i dekoracyjną konstrukcją również w części frontowej mebla. To bardzo oryginalna koncepcja projektowa, dzięki której regał zyskuje niezwykłe walory dekoracyjne. Jednocześnie jednak zapewniliśmy dostęp do całej objętości wnętrza, aby nie utracić niczego z funkcjonalności. Te modele będą stanowiły idealne dopełnienie nowoczesnych wnętrz, aczkolwiek geometryczna podstawa projektu sprawi, że także w klasycznych aranżacjach uda się je bez większych problemów dopasować.

Inspiracje i możliwości

Punktem wyjścia dla wszystkich projektów były te same założenia – regał miał być efektowny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Stąd prostota podstawowej konstrukcji, która dopiero później została w wielu miejscach rozbudowana. Dzięki temu, że dla każdego regału najważniejsza cechą była użyteczność, są to meble bardzo wszechstronne. Jednocześnie jednak zadbaliśmy o to, aby można było z nich korzystać w dowolny sposób. Można ustawić je praktycznie w każdym pomieszczeniu, a w przypadku wybranych linii można także dowolnie zestawiać elementy zestawu, aby stworzyć mebel, będący indywidualnym dopełnieniem konkretnej aranżacji wnętrza.


Projektując regały Hügle staraliśmy się budować konstrukcje, które sprawdzą się zarówno w minimalistycznym salonie, jak i prestiżowym gabinecie, a nawet w ruchliwym biurze. Stawiając na użyteczność, zrobiliśmy jednocześnie odważny krok w nieeksploatowane rejony estetyki, inspirując się stylem kubistycznym, industrialnym i klasycznym, a także umiejętnie łącząc je w harmonijną całość.