Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Stoliki kawowe

Industrialne, stylowe i eleganckie stoliki kawowe to doskonałe wykończenie nowoczesnego wnętrza ze smakiem. Pasują zarówno do salonu jak również do poczekalni czy biura. Choć najczęściej ich forma nie jest rewolucyjna, to dzięki niewielkim modyfikacjom standardowych koncepcji meblarskich, jak połączenie drewna i metalu, udaje się uzyskać niepowtarzalne wzory, które nie tracą swoje funkcjonalności.

Klasyka materiałów, klasyka zastosowań.

Stoliki kawowe są bodaj najbardziej konserwatywnymi meblami. Niezależnie od tego, jak daleko posuwają się projektanci w swoich koncepcjach artystycznych, to jednak stolik kawowy zawsze zachowa swój unikalny charakter, łącząc cechy subtelnej elegancji z wyrazistą wykwintnością. Proste wzory najczęściej znakomicie korespondują z klasycznymi materiałami. Choć w dobie ultranowoczesnych mebli stal i drewno wydają się niemal awangardą, właśnie te dwa podstawowe surowce wystarczają, aby stworzyć jeden z najbardziej potrzebnych dziś mebli.

Po co kupować stolik kawowy?

Tutaj pada pytanie, które z pozoru jest proste, wręcz banalne. Jeśli jednak poszukać na nie odpowiedzi, okazuje się, że nie chodzi ani o wygląd wnętrza, ani o surową funkcjonalność, ale o charakter. Stolik kawowy jest miejscem, z którego rozchodzi się najprzyjemniejszy zapach każdego dnia – aromat świeżo zaparzonej kawy. To miejsce po prostu przyjemne, bez względu na to, o jakiej porze się przy stoliku zasiada.


Stolik kawowy może zastąpić tradycyjną, ale zwykle dużą ławę, której brakuje właśnie tego intymnego charakteru, która nigdy nie będzie zakątkiem tak prywatnym jak sofa tuż obok stolika. Nie ma możliwości podrobienia charakteru, jaki zyskuje wnętrze, w którym wstawia się prosty stolik kawowy.

Stawiamy na prostotę

Przyjemność wypływa z doskonałości, a doskonałość się wypracowuje całymi pokoleniami. Dlatego stoliki kawowe Hügle to nie jest po prostu kolejna odsłona jakiejś znanej kolekcji mebli, ale tym bardziej nie jest to seria ultranowoczesnych projektów, w których wygląd przedłożono ponad funkcjonalność. To idealnie zrównoważone projekty, które łączą to, co klasyczne, czasem nawet prawie zapomniane, z tym, co nowoczesne.


Wykorzystujemy proste profile stalowe, które ręcznie obrabiamy, aby uzyskać idealny efekt. Choć dziś stal jest traktowana przez wielu projektantów jako materiał drugiej kategorii, my zdajemy sobie sprawę, że wybierając odpowiedni jej gatunek i malując go proszkowo na czarno, biało lub szaro, uzyskamy linię idealną w swej prostocie. Blaty zaś wykonujemy – tak jak każe najświętsza zasada sztuki meblarskiej – z naturalnego drewna. Dlaczego? Dlatego, że tylko ono ma właściwy charakter, tylko ono odznacza się właściwym zapachem, fakturą, barwą. Nie można go podrobić – można najwyżej mniej lub bardziej nieudolnie imitować.

Naturalność w cenie

Projektując stoliki kawowe, skupialiśmy się na tym, co najważniejsze, a więc nie na samych meblach, ale na wrażeniach, jakie przeżyjesz, siedząc przy stoliku z ulubioną filiżanką lub kubkiem, gazetą albo w gronie znajomych. Chcieliśmy stworzyć meble o nienagannej estetyce, które uzupełnią wysublimowaną dekorację, ale które nie będą pozbawione charakteru. Naturalny czy nawet neutralny wygląd, który nie przyciąga uwagi, ale potrafi ją na długo zatrzymać, jest czymś, z czego jesteśmy dumni.


Patrząc na projekty na desce kreślarskiej, myślimy o nich często, że są „odważne”, „nietuzinkowe”, a czasem nawet „szalone”, ale kiedy widzimy stoliki kawowe w pełnych aranżacjach, zdajemy sobie sprawę z tego, że to wszystko jest prawdą, choć nie całą. Przy całej swojej oryginalności są to jednocześnie bowiem projekty stonowane, ciche, nienachalne – po prostu eleganckie. Nie z tej kategorii, co to rzucają się do oczu i krzyczą „zauważ mnie”. Są raczej jak ludzie, których najwyżej cenisz – nie ci, którzy od razu wpadają w oko, ale ci, o których nie można zapomnieć, gdy już się ich pozna.

Czas, nastrój, wygląd

Stoliki kawowe są niepozornymi meblami. Niskie, choć czasem o dosyć dużym blacie, rzadko przyjmują pozycję najbardziej eksponowanego elementu wyposażenia. Zadbaliśmy więc o ich uniwersalny wygląd. Dzięki zastosowaniu ponadczasowych materiałów i dzięki inspiracji klasycznymi projektami, stworzyliśmy meble, które pasują do każdego wnętrza: klasyczne – uzupełniają, w nowoczesnym – wnoszą odrobinę ładu.


Chcieliśmy, aby stolik kawowy, który u nas zamówisz, miał swoją duszę. Dlatego produkujemy je w tradycyjny sposób, który możesz opisać niemal jako manufakturę. Wierzymy, że w ten sposób tworzymy przedmiot, którzy zyska dla Ciebie olbrzymie znaczenie. Nie jesteś jednym z wielu – nie traktuj więc siebie w ten sposób. Postaw na oryginalność, ale w jej najlepszym wydaniu.


Stolik kawowy z naszej kolekcji to znakomity wybór. To więcej niż wyposażenie salonu. To jeden z tych niezwykłych elementów, które sprawiają, że zwykłe wnętrze zamienia się w pomieszczenie, które wywołuje emocje, które buduje charakter osób, które wreszcie staje się wyrazicielem tego charakteru i stosunku do świata. Wypowiedz się więc w sposób elegancki, ale zdecydowany – przy najlepszej kawie, której parująca filiżanka stanie na stoliku naprawdę niepowtarzalnym.