Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij
O nas | Współpraca | Kontakt | Zaufali nam

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe Hügle bardzo daleko odbiegają od standardów wyznaczanych przez masowych producentów. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie modeli zdecydowanie bardziej funkcjonalnych, wygodniejszych i jednocześnie odznaczających się zupełnie inną charakterystyką estetyczną.

Materiały – jedynie najlepsze

Stworzenie mebli ogrodowych wymaga szczególnej uwagi w zakresie doboru materiałów. Nie można bazować na tych samych, które wykorzystuje się choćby w najlepszych meblach do domu, ale trzeba znaleźć takie materiały i technologie, które zapewnią maksymalną trwałość i funkcjonalność. Do takich materiałów należy aluminium zamiast stali, której używamy w innych seriach mebli czy szkło zamiast drewna na blaty. Drewniany blat wprawdzie w wielu przypadkach również przez pewien czas sprawdzałby się w meblach ogrodowych, jednak jego estetyka w trzecim albo czwartym sezonie zapewne by ucierpiała. Szkło hartowane jest wolnej od tej wady. Tkaniny Sunbrella dopełniają całości, ochraniając miękkie, elastyczne i bezpieczne wypełnienia siedzisk.


Nie potrzebujemy jeszcze nowocześniejszych materiałów – te pozwalają na tworzenie mebli, które górują nad konkurencja użytecznością i estetyką, a poza tym wyróżniają się trwałością właściwą luksusowym meblom ogrodowym.

Estetyka – na poziomie

Przeglądając niektóre katalogi mebli ogrodowych, można odnieść wrażenie, że ich projektanci uznali, iż klasyczna koncepcja wzornictwa już się wyczerpała i dziś trzeba jak najbardziej komplikować projekt, aby znalazł od uznanie w oczach klientów. Meble ogrodowe Hügle są znakomitym dowodem na to, że takie myślenie jest całkowicie błędne. Bazą dla naszych projektów są podstawowe, prost bryły, dzięki czemu nasze mele pasują do każdego ogrodu, tarasu, patio czy loggii. Zamiast ekstrawaganckiego wzornictwa, proponujemy dopracowane w każdym calu interpretacje znanych i lubianych rozwiązań.


Chcieliśmy, aby nasze meble były znakomitym uzupełnieniem eleganckich, stonowanych aranżacji i ten efekt udało się w pełni osiągnąć. Jednocześnie jednak właśnie przez powrót do klasyki i zastosowanie takich, a nie innych materiałów, stworzyliśmy meble znacznie bardziej uniwersalne. Choć są to klasyczne projekty, świetnie wyglądają również w nowoczesnych, nietypowych aranżacjach.

Elastyczność w każdym wymiarze

Cechą dobrego projektu i zbudowanych na jego podstawie mebli ogrodowych jest pewna elastyczność. W Hügle nie rozwiązujemy wszystkich problemów, jednak dajemy proste narzędzia, pozwalające na dokonanie tego we własnym zakresie. Stelaże aluminiowe bowiem mogą być malowane proszkowo na kolor czarny, szary lub biały, w meblach z obiciami można zdecydować się na tkaninę w kolorze taupe, szarym lub granatowym, natomiast szkło na blaty może być barwione na szaro, czarno, lub pozostawione bez barwienia.


Zgoda – w wielu katalogach producenci chwalą się, że ramy mogą być malowane w pełnej palecie RAL. My pytamy: po co? Doskonały projekt nie wymaga podkreślania oryginalności egzotyczną kolorystyką, a dzięki prostym opcjom wyboru, łatwiej jest stworzyć ciekawą, niepowtarzalną aranżację.


Ostatecznie w ogrodzie meble są tylko dodatkiem – mają być wygodne, mają zwiększać funkcjonalność tarasu albo uprzyjemniać czas. Rzadko jednak skupiają na sobie całą uwagę – w naszych projektach właśnie z takiego założenia wychodzimy, przygotowując meble, które mają być przede wszystkim dobre, a nie nietypowe.

Jakość na każdym etapie

Meble ogrodowe Hügle to jedne z ostatnich w Polsce mebli produkowanych praktycznie w całości ręcznie. Jedynie tkanina tutaj powstaje na zmechanizowanych liniach, choć i w tym przypadku jesteśmy pewni, że jej jakość pozytywnie wyróżnia się na tle produkcji taśmowej. Produkując meble ręcznie, nadajemy im niepowtarzalny charakter. Za jakość każdego elementu odpowiedzialna jest konkretna osoba, a wszystkie wady możemy wyłapać na wczesnym etapie produkcji. Efekt? Krótkie serie mebli produkowanych praktycznie zawsze na zamówienie, zawsze z dbałością o detale. W przypadku mebli ogrodowych to szczególnie ważne – nawet najdrobniejsza rysa na powłoce lakierniczej może spowodować, że aluminium zacznie słabnąć, a niepoprawnie położony szew na obiciu przyspieszy zużywanie się wyściółki. Na to nie pozwolimy nigdy – na każdym etapie produkcji kontrolujemy jakość wszystkich części mebli, a później, po złożeniu, upewniamy się, że wszystko jest tak, jak należy.


Jesteśmy prawdopodobnie jedyną polską firmą, która tak dużą wagę przykłada do jakości swoich mebli ogrodowych. Dla nas jakość nie jest tylko sloganem. Już od biura projektowego każdy z foteli grodowych, stolików, siedzisk i innych mebli powstaje w określonym celu i zgodnie z narzuconymi przez nas zasadami: przede wszystkim jakość, bo liczy się trwałość, a estetyka, aby zyskała uznanie, wcale nie musi bazować na zaskakujących kształtach i kolorach. Prostota też może być piękna i właśnie to udowadniają wszystkie nasze projekty, a w tym, że to słuszne postępowanie, utwierdza nas fakt, że spore grono klientów to osoby, którym inni polecili nasze wyroby.