Otwarcie Showroom Warszawa już 9.10.2021r. Zapraszamy!

Masywne meble, jak chociażby industrialne regały, wykorzystywane niegdyś do przechowywania i segregacji mniejszego sprzętu produkcyjnego, dziś znajdują zastosowanie w aranżacji loftowych nie tylko domów i mieszkań, ale też biur i lokali gastronomicznych oraz usługowych. Charakteryzują się większą trwałością i wytrzymałością podczas eksploatacji niż klasyczne meble, dlatego stanowią dobrą inwestycję na długie lata.

Regały industrialne 

Regały industrialne dzięki swojej prostej formie są wygodne w użytkowaniu i niezwykle pojemne, dlatego idealnie sprawdzą się do przechowywania wielu przedmiotów, nawet tych o większej wadze. Pozwalają na segregację rzeczy w mieszkaniu oraz ekspozycję wszelkiego rodzaju pamiątek, ramek ze zdjęciami, książek czy przedmiotów o wartości kolekcjonerskiej. Znajdą więc zastosowanie w wielu pomieszczeniach – salonie, pokoju dziennym, młodzieżowym, sypialni, kuchni czy nawet w przedpokoju, lokalu gastronomicznym bądź poczekalni lokali usługowych.

Regały w stylu industrialnym – powracająca moda na styl z lat 50.

Styl industrialny miał swój początek w USA w latach 50. XX wieku. Został zapoczątkowany w wyniku kryzysu gospodarczego, kiedy to fabryki oraz zakłady produkcyjne bankrutowały i były masowo zamykane. Nie było kupców na ich ponowne zagospodarowanie na podobnego typu przedsięwzięcia, dlatego też ich ceny drastycznie zmalały, więc mało zamożni mieszkańcy wynajmowali je za niewielkie pieniądze. Urządzali ich wnętrza, wykorzystując wyposażenie i meble pozostawione przez byłych przedsiębiorców. Niekiedy również sami wykonywali elementy wystroju wnętrz z pozostałości po zakładach produkcyjnych. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do powstania tak zwanego stylu industrialnego, lecz moda na ten styl aranżacyjny dopiero teraz zdominowała rynek budowlany, świętując swój wielki powrót. 

Cechami charakterystycznymi dla aranżacji w stylu loftowym są duże, otwarte przestrzenie z wysokim sklepieniem, które jest oświetlone przez lampy w stylu fabrycznym z dużymi oknami dopuszczającymi do pomieszczeń sporo światła dziennego oraz minimalistyczne wyposażenie pozwalające na zachowanie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Głównym elementem wystroju takich wnętrz były masywne meble o ciężkich blatach i metalowych konstrukcjach, jak chociażby stoły, regały w stylu industrialnym łączące metalowe stelaże malowane proszkowo z półkami wykonanymi z grubych desek. Takie meble są niezwykle wytrzymałe na duże obciążenia i często wykonywane z surowców o powierzchni odpornej na drobne uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, a nawet na działanie niektórych środków chemicznych. Wszystko to nadało wnętrzu surowego wyglądu, ale było niezwykle praktyczne i tworzyło unikalną atmosferę.

Industrialne regały – oferta salonu meblowego Hugle

W asortymencie sklepu meblowego Hugle znajduje się bogaty wybór industrialnych regałów do loftów, lokali gastronomicznych oraz usługowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje regał HALDEN z masywnymi półkami z litego drewna, na którym zmieści się pokaźna kolekcja książek, figurek, wazonów czy roślin doniczkowych. Model FIORD pozwala na przechowywanie i ekspozycję drobnych przedmiotów, książek czy pamiątek. Ciekawą propozycją będzie również regał FROLO z metalową konstrukcją malowaną proszkowo na kolor czarny, który sprawdzi się nie tylko w pokoju dziennym, ale również młodzieżowym czy we wnętrzach w stylu nowojorskim. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty regałów w stylu industrialnym.