Otwarcie Showroom Warszawa już 9.10.2021r. Zapraszamy!

Konsole pełniły dawniej głównie funkcję dekoracyjną. Stanowiły podstawki przyścienne pod kwiaty bądź służyły do ekspozycji takich przedmiotów, jak wazony, porcelana, zegary, szkatułki czy pamiątki. Z początku konsole zwane były również stolikami przyściennymi, a ich cechami charakterystycznymi były ozdobne, długie nogi wykonane z drewna, kości słoniowej lub pozłacanego metalu, a także płytkie, półkuliste blaty. Obecnie istnieje jednak wiele wariantów wykończenia – od różnego rodzaju nóg, aż po blaty o różnorodnych kształtach oraz szerokościach. Najbardziej popularne są jednak konsole klasyczne, które wpasują się w aranżacje utrzymane w różnych stylach: klasycznym, modern classic, nowoczesnym, skandynawskim, nowojorskim, minimalistycznym, bauhaus oraz kolonialnym. Dostępne są także w różnych wariantach kolorystycznych – od stonowanych, aż po awangardowe.

Konsole klasyczne 

Zalety i zastosowanie klasycznych konsol

Stoliki przyściankowe to niezwykle praktyczne meble. Przede wszystkim sprawdzają się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, zwłaszcza tam, gdzie nie ma miejsca na stół czy biurko. Konsole posiadają liczne zalety oraz uniwersalne zastosowanie. Ze względu na kompaktowe wymiary nadają się do postawienia tuż przy ścianie, pozwalając na maksymalne zaoszczędzenie miejsca. Mają ciekawy design umożliwiający wybranie odpowiedniego modelu i dopasowanie go do aranżacji wnętrz w dosłownie każdym stylu. Konsole klasyczne mogą znaleźć zastosowanie na przykład jako miejsce do odłożenia podręcznych rzeczy w przedpokoju, salonie czy pokoju dziennym (w dwóch ostatnich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się nieopodal mebli wypoczynkowych), w roli minibarku na karafkę z wodą i szklanki, w sypialni lub łazience może służyć jako toaletka pod lustro ścienne, aby ułatwić paniom codzienną pielęgnację, a także jako powierzchnia do ekspozycji antyków, pamiątek z podróży, fotografii rodzinnych czy dzieł sztuki. W ostatnich latach konsole znalazły dodatkowe zastosowanie jako miejsce pracy w niewielkich lokalach czy pokojach – bez problemu można na wielu modelach zmieścić laptopa, myszkę i lampkę biurową, co pozwala efektywnie zastąpić masywne i nieporęczne biurka.

Oferta konsol klasycznych polskiej produkcji 

W ofercie naszego salonu meblowego znajduje się bogaty wybór wysokiej jakości konsol klasycznych wykonanych w Polsce. Odznaczają się przede wszystkim wysoką jakością surowców, profesjonalnym, trwałym wykonaniem oraz przemyślanym designem, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie. W asortymencie posiadamy bogaty wybór konsol o różnych wymiarach, kształtach i designach, przez co można dopasować je do metrażu oraz stylu aranżacji wnętrza. Szczególnie polecamy takie modele, jak loftowa konsola SOR, która pomoże w pomysłowym zagospodarowaniu przestrzeni apartamentu, industrialne konsole MARDEL 2 Set składające się z dwóch, niewielkich stolików do ekspozycji roślin, fotografii bądź pamiątek czy stylowa konsola BONDI z wygodną półką pod blatem, która zastąpi biurko, pomagając stworzyć komfortowe stanowisko pracy. Wszystkie meble zostaną dostarczone do Państwa w formie gotowej do użytku (nie wymagają składania).