Otwarcie Showroom Warszawa już 9.10.2021r. Zapraszamy!

Prezentowany typ umeblowania służy przede wszystkim do ozdoby i dekoracji wnętrza. Kierując się jednak dobrym pomysłem, można wykorzystać konsole industrialne także w kwestii praktycznej. Część z nich miewa bowiem wbudowane szuflady i szafki. Ograniczona pojemność pozwala przechowywać tam głównie drobiazgi osobiste. Takimi modelami od hugle.pl są Linsell oraz Hansta III. Pierwszy z wymienionych odznacza się wysoką podstawą na cienkich nogach. Całość sprawia wrażenie podwieszenia, ale konsola ma właśnie znajdować się na większej wysokości. Celem jest na przykład uniknięcie pustych przestrzeni na ścianie, pomiędzy pulpitem a obramowaniem zawieszonego obrazu. Wymiary tej konsoli to: 160 x 40 x 110 cm. Nogi powstają z profili stalowych, a komponenty drewniane z wysokogatunkowego, olejowanego dębu. Interesującą opcją jest też Hansta III mająca dwie, dolne półki i dyskretną szufladę tuż pod blatem. Nawiązuje bezpośrednio do podejścia industrialnego, które eliminuje zbędną zabudowę oraz ograniczenia. Nowoczesny design i awangardowy projekt pasują do takich wnętrz. Szybki, a także cichy wysuw szuflady gwarantują zaś markowe prowadnice TIP-ON Blumotion firmy Blum.

Konsole industrialne 

Konsole industrialne jako dopełnienie stylu

Aranżacja industrialna stawia głównie na otwartą oraz niezaburzoną przestrzeń, pozbawioną separacji wewnętrznych, w tym ścianek działowych. Takie założenia odnoszą się również do konsoli industrialnych, które nie są zbyt zabudowane. Widać to także w modelach Tokyo i Mardel 2 Set. Wstępnie przywołany jest wręcz odzwierciedleniem surowości oraz minimalizmu. Konstrukcja bazuje na geometrycznych zestawieniach stali tworzącej podstawę pod blatem. Takie wariacje dają efekt masywności i trwałości, uzyskany przy minimalnym wkładzie materiałowym. Wymiary: 60 x 40 x 60 cm powodują, że konsola nadaje się do małych lub mniej ustawnych wnętrz. Czasem może być w nich jedynym, większym dodatkiem. Zbliżone zalety cechują też Mardel 2 Set, ale ta propozycja daje dwa, oddzielne pulpity. Są to jeszcze mniejsze konstrukcje służące do odłożenia tylko pojedynczej rzeczy na blacie. Mogą więc znaleźć się przy: łóżku, sofie czy fotelu w salonie, czasem również w pewnym oddaleniu od siebie.

Praktyczny wymiar konsoli industrialnych

Przeznaczenie konsoli industrialnych to nierzadko podstawa dla lampek stojących w sypialni czy też forma małej toaletki. Takie wyposażenie może stanąć przy wejściu do mieszkania lub lokalu użytkowego. Częstą potrzebą gości bywa chwilowe odłożenie rzeczy osobistych dla łatwiejszego zdjęcia wierzchnich ubrań. Ta konsola będzie więc świetnym pulpitem dla: torebki, kluczy, parasolki albo dokumentów. Powyższą funkcjonalność potwierdza także model Hansta – prosty, aczkolwiek zaskakująco użyteczny. Cienki, dębowy blat i podobne, stalowe nogi malowane proszkowo tworzą konstrukcję konsoli. W sytuacji braku dostępności wymiarów można ją też wykonać na specjalne zamówienie, zgodnie z życzeniem klienta. Zachęcamy więc do kontaktu oraz do zapoznania się z pozostałą ofertą naszych polskich mebli. Wartym zaznaczenia jest fakt, że zostaną dostarczone do Państwa w gotowej już formie.