Otwarcie Showroom Warszawa już 9.10.2021r. Zapraszamy!

Umiarkowanie wizualne przy zachowaniu pełnych walorów praktycznych to główna cecha stołów minimalistycznych. Ten typ wyposażenia rezygnuje z ozdób, efektownych dodatków, a także geometrycznych profili. Podobne założenie dotyczy drewnianych i aluminiowych zasobów materiałowych. Prezentowana grupa mebli odznacza się raczej cienkimi, ale wytrzymałymi nogami, a także blatami o zmniejszonych wymiarach. Taka kategoria ma przede wszystkim spełniać potrzeby i oczekiwania funkcjonalne nabywcy. Choć równocześnie może on liczyć na pewne atuty estetyczne. Do tych rozwiązań zaliczają się chociażby trójnóg czy konstrukcja wmontowana w centralną część blatu. Marka hugle.pl stawia też na sprawdzone surowce pasujące do minimalistycznych mebli. Są to głównie: aluminium, drewno dębowe, stal nierdzewna i szkło hartowane. Wymienione materiały łączą w sobie estetykę oraz odporność na skutki bieżącego użytkowania stołu. Zapewniają łatwość jego czyszczenia i ograniczają widoczne zarysowania lub mikropęknięcia.

Stoły minimalistyczne 

Stoły minimalistyczne, czyli funkcjonalność w prostej formie

Klienci decydujący się na zakup takiego wyposażenia liczą przede wszystkim na ograniczenie zbędnych dodatków estetycznych. Są skoncentrowani na funkcjonalności oraz komforcie przemieszczania się wokół stołów minimalistycznych. Tymi zaletami odznaczają się też modele marmurowy Boston i jego wersja podstawowa. Główna różnica w pierwszym oznacza po prostu inny surowiec na blacie. Jest to reprezentacyjna oraz prestiżowa odmiana z najlepszej jakości kamienia Bianco Carrara. Inne opcje wyboru to marmury Nero Paradiso i Black Galaxy. Z jednej strony staje się on podstawowym elementem ozdobnym stołu, z drugiej zaś – gwarantuje jeszcze większą trwałość i wytrzymałość. Niewielkie wymiary powodują, że stoliki można przenosić zależnie od potrzeb, na przykład, przyjmując gości na tarasie czy werandzie. Wszystkie pozycje w katalogu marki są dostarczane do klienta w wersji gotowej. Nie wymagają składania, ani uzupełniania o dodatkowe elementy. Odbiorca może zamówić stół w dowolnie wskazanych wymiarach.

Uniwersalne przeznaczenie stołów minimalistycznych

Interesująca kolekcja naszych polskich mebli daje szerokie możliwości aranżacyjne. Stoły minimalistyczne są właściwą propozycją do licznych pomieszczeń: biurowych, mieszkalnych, a nawet publicznych. Co więcej, takie ograniczenie wizualne może być pozytywnie odebrane przez wielu gości. Należy podkreślić jeszcze jeden aspekt związany z zakupem minimalistycznego wyposażenia. Stoły uwzględniają podejście proekologiczne, nastawione na rozsądne korzystanie z dobrodziejstw przyrody. Jest nim ograniczenie ilości materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Samo wytwórstwo eleganckich i stylowych modeli odbywa się w Polsce. Takimi stołami są również Edsberg oraz Phoenix. Oba są do siebie podobne, ale różni je obecność dolnej, poziomej belki aluminiowej u podstawy pierwszego z nich. Jest to część dająca większą stabilizację przy nacisku, ale i pewien dodatek dekoracyjny. Elementy aluminiowe w podstawowym wariancie są malowane na czarno, jednak warstwa proszkowa może mieć także inne odcienie.