Styl industrialny został zapoczątkowany w USA w latach 50. XX wieku. Wynikał z kryzysu gospodarczego, kiedy to fabryki oraz zakłady produkcyjne były masowo opuszczane, a mało zamożni mieszkańcy wynajmowali je za niewielkie pieniądze. Wykorzystywali meble i inne wyposażenie pozostawione po byłych właścicielach oraz własnoręcznie wykonywali elementy wystroju wnętrz z pozostałości. Tak właśnie narodziła się moda na styl industrialny. Teraz, po wielu latach, aranżacje w stylu loftowym przeżywają wielki powrót. Cechami charakterystycznymi tego stylu są duże, otwarte przestrzenie z wysokim sklepieniem, oświetleniem fabrycznym, masywne, trwałe meble o ciężkich blatach i metalowych konstrukcjach odznaczających się przede wszystkim wytrzymałością na duże obciążenie. Duże okna wpuszczają do pomieszczeń sporo światła dziennego, a minimalistyczne wyposażenie pozwala na zachowanie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Ukoronowaniem tych wnętrz są przede wszystkim meble o surowych, drewnianych blatach i stelażach wykonanych z metalu malowanego proszkowo głównie na kolor czarny, takie jak szafki nowoczesne, które nadają się nie tylko do wnętrz industrialnych i skandynawskich, ale również urządzonych w stylu nowojorskim, modernistycznym czy nowoczesnym.

 • ( 0 opinii )

  Awangardowa Szafka Larvik

  984,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Designerska Szafka z szufladą Kagoshima

  976,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Industrialna Szafka Kagoshima

  528,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Industrialna Szafka Kagoshima

  528,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Industrialna Szafka Sauda

  1088,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Industrialna Szafka z szufladą Edsberg

  976,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Klasyczna Szafka z szufladą Namsos

  1016,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Loftowa Szafka Heroy

  976,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Nowoczesna Szafka z szufladą Salla

  1016,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Stylowa Szafka  Munkfors II

  528,00 
  Wybierz opcje
 • ( 0 opinii )

  Stylowa Szafka Askoy

  1024,00 
  Wybierz opcje

Nowoczesne szafki do aranżacji wnętrz – zastosowanie i zalety

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych szafek utrzymanych w stylu industrialnym jest ich funkcjonalność oraz wytrzymałość na duże obciążenia czy uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują je masywne blaty wykonane z litego drewna, a także ciężka, trwała, metalowa konstrukcja. Zazwyczaj wyposażone są w pojemne szuflady o prostych formach, osadzone na czterech nogach bądź dwóch płozach, ale bywają też modele łączące ze sobą obydwa rozwiązania. Stal malowana jest proszkowo na kolor czarny, szary albo biały, a sam design jest dosyć prosty i uniwersalny, co czyni go doskonałym do aranżacji wnętrz w wielu stylach.

Oferta nowoczesnych szafek salonu Hugle

W ofercie Hugle znajduje się szeroki asortyment wysokiej jakości mebli premium polskiej produkcji. Do ich wykonania wykorzystano krajowe surowce oraz połączono je z minimalistycznym, industrialnym designem. Ogromną zaletą jest fakt, że meble nie wymagają składania, dlatego też od razu po zakupie można cieszyć się ich użytkowaniem. Wśród naszych propozycji zainteresowaniem cieszą się nowoczesne szafki wykonane w stylu loftowym i skandynawskim, przeznaczone jako szafki nocne, minibarki czy niewielkie szafki do salonu bądź pokoju dziennego. Warto spojrzeć na niedużą, stylową szafkę Mukfors II w stylu skandynawskim ze stali malowanej proszkowo na biało i z jasnym blatem. Może posłużyć do ekspozycji roślin doniczkowych, rzeźb, niewielkich przedmiotów czy jako podstawka na karafkę z wodą, książki i drobiazgi. Kolejną propozycją jest loftowa szafka Heroy z dużą, pojemną szufladą i półką o metalowej konstrukcji malowanej proszkowo na kolor czarny. Sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale też w pokoju dziennym. Warta uwagi jest również stylowa szafka Askoy z białą konstrukcją metalową, jasnymi, drewnianymi elementami oraz pojemną szufladą. Idealnie nada się do salonu, pokoju dziennego czy nawet przedsionka.