Wnętrza loftowe pozbawione są zdobionych mebli, kafelków oraz wszelkiego rodzaju ozdób. Jest to wystrój skrajnie minimalistyczny, charakteryzujący się surowością, dlatego im mniej elementów dekoracyjnych znajduje się w takim miejscu, tym lepiej. Surowy wystrój, chłodna kolorystyka i minimalizm znalazły zwolenników wśród wielu nabywców mieszkań oraz projektantów wnętrz doceniających nietuzinkowość tego stylu.
Cechą charakterystyczną mieszkań w stylu loftowym jest ergonomiczność wynikająca z minimalizmu aranżacji. Nieodłącznym elementem są regały minimalistyczne o prostym, praktycznym designie, które przez wzgląd na swoją wytrzymałość nadają się do przechowywania i ekspozycji przedmiotów.
Minimalistyczne regały – oferta mebli Hugle
W ofercie salonu meblowego Hugle znajduje się szeroki wybór minimalistycznych regałów wykonanych z konstrukcji stalowych malowanych proszkowo na kolor czarny lub biały oraz masywnych półek drewnianych, jak chociażby regał MOSS o geometrycznych kształtach. Idealnie sprawdzi się do przechowywania książek, pamiątek i ramek na zdjęcia. Ciekawą propozycją będzie również regał minimalistyczny z kolekcji EDGECLIFF o nieregularnym kształcie, który będzie ozdobą designerskich mieszkań bazujących na prostych formach. Takie meble nadają się nie tylko do salonu czy pokoju dziennego, ale również do kuchni bądź sypialni dzięki uniwersalnemu projektowi.
Regały w stylu minimalistycznym w loftach
Styl industrialny ma swoje początki w latach 50. XX w. podczas recesji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, kiedy zamykano wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Zaadaptowane do celów mieszkalnych budynki zyskały miano loftów ze względu na wielkie, otwarte przestrzenie z dobrym dostępem do światła słonecznego dzięki wielkim oknom, a także surowy, minimalistyczny wystrój wnętrz. W późniejszych latach styl ten symbolizował wolność i prostotę. Do dziś charakteryzuje się wysokimi sufitami i pozbawionymi zasłon wysokimi oknami. Wszędzie dominują zimne lub neutralne barwy, brak lub mała ilość elementów ozdobnych, a także proste, metalowe lampy lub kinkiety przemysłowe stylizowane na wzór fabrycznych. Wzrok w takich wnętrzach często przykuwają surowe ściany, wentylacja i metalowe rury – na wzór starych fabryk i zakładów przemysłowych. Brakuje też podziału na poszczególne pomieszczenia – kuchnia często łączy się z salonem lub salon z jadalnią, tworząc dużą, wspólną przestrzeń.
We wnętrzu w stylu industrialnym nie może oczywiście zabraknąć masywnych, metalowych bądź metalowo-drewnianych mebli stylizowanych często na te przemysłowe lub warsztatowe, które charakteryzowały proste formy. To chociażby regały w stylu minimalistycznym o masywnych półkach i drewnianych modułach z litego drewna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą minimalistycznych, funkcjonalnych regałów na naszej stronie.