Kontakt
Ze strony
Email *
Wiadomość *
 Wyślij do mnie

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wyślij

Dywany

Dywany dostępne w ofercie Hügle to propozycja niezwykła, stanowiąca wyborne uzupełnienie aranżacji wykorzystujących nasze meble. Dzięki wzorom pokrewnym projektom wybranych mebli, można z łatwością uzyskać wrażenie estetycznej spójności w każdym wnętrzu, a najnowocześniejsza technologia tkania dywanów z innowacyjnej przędzy stabilizowane...

Dywany

Dywany dostępne w ofercie Hügle to propozycja niezwykła, stanowiąca wyborne uzupełnienie aranżacji wykorzystujących nasze meble. Dzięki wzorom pokrewnym projektom wybranych mebli, można z łatwością uzyskać wrażenie estetycznej spójności w każdym wnętrzu, a najnowocześniejsza technologia tkania dywanów z innowacyjnej przędzy stabilizowanej termicznie zapewnia niedoścignioną jakość.

Aranżacja bez dywanu jak ryba bez wody

Można wykończyć podłogę luksusową deską z drewna, można postarać się o nietypową aranżację z wielobarwnych klepek, ale jakkolwiek by tego problemu nie rozwiązać, dla wielu osób pokój, w którym nie ma dywanu, jest niedokończony. Nie musi to być wykładzina przykrywająca całą podłogę, nie, wystarczy stosunkowo nieduży dywan, który po prostu doda charakteru i podniesie prestiż wykończenia.


Dla niektórych stylów, na przykład skandynawskiego, wykorzystanie dywanów nie jest wcale oczywistym rozwiązaniem, choć praktyka pokazuje, że warto się na to posunięcie zdecydować, aby uzyskać ciekawszy efekt i przytulniejszą przestrzeń. W przypadku wnętrz rustykalnych, glamour, prowansalskich czy nowoczesnych, dywany są nie tylko pożądane – często są wręcz obowiązkowe, stanowią kropkę nad i, decydując o specyfice konkretnego projektu.

Kłopotliwe dywany

W Hügle mamy świadomość problemów, jakie wiążą się z ułożeniem tradycyjnego dywanu. Abstrahując już nawet od trwałości, z którą bywa bardzo różnie, klasyczne dywany z typowych przędz mają kilka poważnych wad: dość szybko się ugniatają i tracą sprężystość, ich runo błyskawicznie przyjmuje praktycznie wszystkie zanieczyszczenia, a utrzymanie ich w czystości wymaga zabiegów znacznie bardziej skomplikowanych niż tylko odkurzenie raz w tygodniu.


Przędza, której używa się do produkcji dywanów z oferty Hügle to nowoczesne włókna syntetyczne, które przechodzą proces stabilizacji termicznej. Zapewnia im to podwyższoną sprężystość i odporność na odkształcenia, a także zmienia nieco wygląd ich powierzchni, przez co cały dywan uzyskuje estetykę specyficzną dla dywanów tkanych ręcznie. Włókna te są jednak bardzo dobrze zabezpieczone przed przyleganiem cząstek brudu – po prostu nie przyjmują ich w głąb swojej struktury. To oznacza, że zwykłe odkurzanie jest zdecydowanie skuteczniejsze, niż w przypadku tradycyjnych dywanów, a jednocześnie mniej szkodliwe dla samego dywanu.

Estetyczne uproszczenie

Projekty dywanów z naszej oferty bardzo daleko odbiegają od wzorców wyznaczonych przez producentów najpopularniejszych wykładzin. Większość wykorzystuje tylko dwa lub trzy kolory, ale precyzyjny projekt, wykorzystujących często powtarzalne, geometryczne motywy, sprawia, że już przy tej ilości udaje się uzyskać niezwykle atrakcyjne wzornictwo. Ukłonem w stronę nowoczesności są aranżacje geometryczne, inspirowane współczesną sztuką na naprawdę wysokim poziomie. Motywy, które pojawiają się na dywanie, mają charakter ponadczasowy – dotyczy to zarówno wzorów geometrycznych, jak i stylizacji, które dość regularnie doczekują się ponowień w kulturze popularnej.


Taki podział oferty sprawia, że dywany Hügle sprawdzą się wyśmienicie i w tradycyjnych, i w bardziej nowoczesnych wnętrzach, dopełniając aranżacji klasycznych i awangardowych. Większość modeli dostępna jest w jednym, niezbyt dużym wymiarze. Wszystko dlatego, że dziś dywan nie ma niczego zasłaniać, jak to było dawniej. Dziś dywan układa się po to, żeby zwrócić uwagę na wybrane elementy aranżacji – zarówno na podłodze, jak i w innych miejscach.

Dobre, bo polskie

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale dziś to polskie dywany wyznaczają trendy na świecie. Mimo że nie aspirujemy do miana największego ani najpopularniejszego producenta, z radością dołączamy do grona firm odpowiedzialnych za najlepsze dywany. Nasze wzory to projekty niszowe, ale mogące znaleźć odbiorców w każdej grupie docelowej. Stawiamy na nowoczesną technologię, bo w przypadku dywanów oznacza to wiele ułatwień. Nie odrywamy się jednak ani nie odżegnujemy od tradycji – bierzemy z niej to, co pozwala na tworzenie piękniejszych dywanów i lepszych projektów. Dzięki tej postawie dostarczamy naszym klientom jedne z najciekawszych i najbardziej niepowtarzalnych dywanów w swojej klasie jakościowej.


Wszystkie one są tkane w Polsce, a proces ich produkcji jest starannie nadzorowany. Chcemy mieć pewność, że dywany, które sprzedajemy, wyznaczą, nomen omen, poziom dla wszystkich. Jednocześnie jednak zrezygnowaliśmy z dystrybucji niepraktycznych dywanów z bardzo długim runem, jako standard przyjmując miękką, elastyczną, ale czystą i ciepłą grubość dywanów: 8 mm. Przy gramaturze około 2 kilogramów na metr kwadratowy jest to bardzo gęsty dywan (tym bardziej że włókna są cienkie i na tej powierzchni jest ich niemal 300 tysięcy).


Dywany z naszej oferty nadają się znakomicie nie tylko do domów, ale także do luksusowych butików i punktów usługowych lub nowoczesnych biur – wszędzie tam sprawią, że pomieszczenia staną się bardziej przyjazne i cieplejsze, niż gdyby poprzestać na wykończeniu podłogi płytkami lub najlepszym nawet drewnem.

Więcej

Dywany