Otwarcie Showroom Warszawa już 9.10.2021r. Zapraszamy!

Prezentowaną kategorię mebli wyróżnia wyraźne odwołanie do stylu industrialnego oraz wystroju przypominającego dawne pomieszczenia przemysłowe. Biurka loftowe, bo o nich mowa, cechują się więc minimalizmem estetycznym i atrakcyjną surowością.

Biurka loftowe 

Minimalistyczne biurka loftowe

Powstają ze sprawdzonych materiałów, a ich kolorystyka to najczęściej odcienie: czerni, bieli, szarości, a także naturalnego drewna. Prostą, lecz funkcjonalną opcją jest na przykład model Hirosaki II mający dodatkowy, pionowy blat ograniczający. Dzięki niemu żaden drobiazg nie wypadnie poza biurko.

Podobne walory reprezentuje wersja Bondi odznaczająca się minimalistycznym designem oraz sporą przestrzenią na nogi. Część użytkowników może tam rozmieścić: urządzenia komputerowe, obuwie, książki albo wyposażenie sportowe. Warto podkreślić, że choć standardowo dwie półki znajdują się po lewej stronie biurka, istnieje opcja zmiany ich położenia. Na specjalne zamówienie można także wykonać model o innych wymiarach w stosunku do odmiany podstawowej.

Biurka loftowe – oszczędność dodatków i klasyczne kolory

Podstawową zaletą prezentowanych konstrukcji jest łatwa dostępność do wszystkich elementów. Loftowe biurka ułatwiają też korzystanie w mało ustawnych wnętrzach, gdzie poruszanie się bywa nieco utrudnione. Wszystko ze względu na kompaktowe wymiary oraz konstrukcję pozbawioną zbędnych dodatków. Takie korzyści zyskają między innymi nabywcy wersji Trofors i Boston. W przypadku pierwszej na uwagę zasługują szuflady idealnie wyprofilowane względem blatu roboczego. Po ich wyjęciu biurko może zmienić się w konsolę na drobne akcesoria ozdobne.

Z kolei w drugiej można liczyć na uniwersalność zastosowania do różnych pomieszczeń, jak: gabinet, jadalnia, pokój młodzieżowy bądź salon. Kompaktowa, a także dość lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie bez konieczności demontażu jakichkolwiek elementów. Oba biurka są wykonane od podstaw ręcznie, z pełną dbałością o detale. Są to meble klasy premium, które sprawdzą się w przestrzeniach publicznych, jak: pracownie, stanowiska pracy, poczekalnie albo gabinety zarządów.

Biurka loftowe do wnętrz w stylu przemysłowym

Alternatywnym sposobem wykorzystania takich blatów roboczych jest też ich rozmieszczenie we wnętrzach open space albo dużych salonach. Biurka loftowe mogą sprawdzić się jako część wydzielonych stref w biurze lub pomieszczeniu pełniącym kilka funkcji użytkowych. Mieszkania bądź apartamenty urządzone w tym stylu najczęściej posiadają główne wnętrze o sporej powierzchni, bez podziału na części: kuchenną, salonową czy wypoczynkową. W takich lokalach biurka loftowe mogą więc spełniać wiele funkcji. Posłużą do: pracy, zjedzenia posiłku bądź relaksu przy książce lub muzyce.

To polecane rozwiązanie dla osób, które nie chcą przestrzeni nadmiernie zabudowanej albo wypełnionej meblami. Cienkie profile stalowej konstrukcji i podobne blaty wpłyną zaś na efekt jej optycznego powiększenia. Właśnie takimi modelami biurek są: Flora, Vejle oraz Hordaland. Wszystkie trafiają do odbiorców w formie złożonej, a także zabezpieczonej do transportu. Wystarczy zadbać o ich właściwe ustawienie we własnej przestrzeni.